KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17355319
nr 1735 5319
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad. Fiskare, Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 20:48:01
Svante Kede
nr 1735 5319
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
måndag 27 oktober 2025 |